Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 28. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

3. chemie

 1. Příprava aluminy pro aplikace v progresivní keramice
  Autor/ři: Petr Koutník
  Byl připraven kvalitní mikrozrnný korundový materiál, který spadá do oblasti pokročilé korundové keramiky (advanced ceramics). Poloprovozními zkouškami byla ověřena plnoprovozní proveditelnost technologie. Zvláště slibně se jeví zavedená dopace aluminy MgO ve formě pasty hydroxidu hořečnatého.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Kvantově chemické výpočty některých vlastností azaniahelicénů
  Autor/ři: Lukáš Severa
  Racemizační bariéry plně aromatických azaniahelicénů jsou větší, než u ne zcela aromatických azaniahelicénů. Nearomatický diazaniaheptahelicén má nižší racemizační bariéru, než nearomatický diazaniahexahelicén. Specifické optické rotace jsou řádově tisíce stupňů, zhruba dvakrát vyšší u aromatických azaniahelicénů oproti nearomatickým azaniahelicénům.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Korozní ochrana dílů pro automobilový průmysl bez Cr(VI)
  Autor/ři: Jan Šubert
  Výsledky korozních testů v akreditované laboratoři SYNPO Pardubice potvrdily, že ne všechny technologie dokázaly splnit parametry a požadavky norem pro automobilový průmysl.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz