Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 28. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

1. matematika a statistika

 1. Zobecnění metod dláždění pro trojúhelníkovou a šestiúhelníkovou síť
  Autor/ři: Eva Černohorská
  Zobecnila jsem metody dláždění, diamanty, polyomina a polyplety do trojúhelníkové a šestiúhelníkové sítě. Našla jsem všechny dlaždice s nulovým orientovaným obsahem v druhém městě (stěžejní dlaždice Proppovy metody) v těchto sítích. Použití metod jsem demonstrovala na příkladech.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Smart Counter 2 - Systém počítačové algebry
  Autor/ři: Štěpán Kozák
  Program Smart Counter 2 zpracovává řadu matematických úloh. Vše je integrováno do jednotného uživatelsky příjemného rozhraní, které je rozděleno na tři základní části. Jednu část tvoří editor výrazů, druhá slouží pro výběr zpracovávané úlohy a zadání vstupních hodnot a ve třetí části se zobrazují výsledky.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Gaussovská prvočísla
  Autor/ři: Jakub Opršal
  Krom vytyčených problémů jsem uvedl ještě kapitoly z teorie čísel, které jsou potřebné pro pochopení práce. Jedná se zejména o Legendreovy symboly.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz