Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 30. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

9. strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design

 1. UOH-02
  Autor/ři: Jan Nezval
  Návrh a realizace zařízení na výrobu háčků. Zařízení je plně automatické. Je schopno z rovného (pokřiveného) drátu ohnout předem naprogramovaný tvar háčku. Průmer drátu 3,15mm -1mm
  Text práce ve formátu PDF
 2. Designová studie části dopravního prostředku
  Autor/ři: Václav Torčík
  Navrhnout designově zajímavý a dobře funkčně vybavený vagón určen primárně pro studenty, kteří cestují vlakem na dlouhé vzdálenosti. Zpracovat ideu výkresové dokumentace. Cílem práce byla čistě designová studie.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: 40T09VT100589A.zip  
 3. REKONSTRUKCE PRAVĚKÉHO HUTNICTVÍ ŽELEZA
  Autor/ři: Jiří Kmošek
  Záměrem práce bylo přiblížit problematiku pravěké výroby železa všem zájemcům z řad laické i odborné veřejnosti. Záměrem praktických pokusů s výrobou železa, byla realizace několika metalurgických pokusů v rekonstruovaných primitivních železářských zařízeních. Cílem práce by mělo být písemné zpracování pokusů s výrovou železa, vycházejících z uskutečněných paleometalurgických experimentů, které by jednak posloužilo archeologům ke srovnání s pravěkými nálezy a zároveň vytvořilo základ pro pokračování nového proudu v tomto oboru.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz