Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 30. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

2. fyzika

 1. Detekce vysokoenergetického kosmického záření CZELTA
  Autor/ři: Petr Sedivý, Jiří Slabý, Petr Bouchner
  Základní úkoly, které jsme si předsevzali: ● detailní poznatky o obsluze a měření stanicí CZELTA ● určit směry příchozích spršek (souřadnice obzorníkové, rovníkové II. druhu – tzv.ekvatoreální) ● pokusit se vyhledat spršky odpovídající význačným událostem ve vesmíru – např. gama výtryskům ● kvantitativní analýza dat – závislosti počtu spršek, souvislost s meteorologickými veličinami ● analýza energií pohlcených v detektorech ● vytvořit první souhrnou práci o projektu CZELTA pro další zájemce ze středních škol
  Text práce ve formátu PDF
 2. Solární panely
  Autor/ři: Zdeněk Holub
  Cílem mé práce je blíže seznámit s problematikou solárních panelů a hlavně jejich využití v praxi. Dále chci zjistit činitele ovlivňující účinnost těchto zařízení a zamyslet se nad jejich technickým vylepšením. Jako vrchol naplánuji teoreticky plně fungující a samostatné solární zařízení pro naši domácnost.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Zpracování signálu srdečních zvuků
  Autor/ři: David Věčorek
  Detekce srdečních zvuků s1 a s2 s důrazem na nalezení optimálních parametrů pro pásmovou filtraci. Testována možnost nalezení optimálních parametrů pro více pacientů.
  Autor/ři nedal/i souhlas se zveřejnením práce.


soc.cz