Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 27. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

13. ekonomika a řízení

 1. Travel System
  Autor/ři: Jan Mittner
  Aplikace nabízí mnoho funkcí, např. kompletní správu zájezdů, jejich prezentaci a prodej, evidenci rezervací a obsazenosti objektů, vystavování cestovních dokumentů, přehled plateb pro účetnictví, přehled prodaných zájezdů, rooming listy, evidenci zákazníků atd.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Přinos výpočetní techniky a internetu v administrativě a řízení občan. sdruž. bez vlastních zaměstnanců
  Autor/ři: Pavel Urbánek, Jan Urbánek
  Porovnáním různých způsobů práce v závislosti na množství času potřebného ke zpracování stejného množství agendy, je patrné, že nejvíce času zabere ruční evidence. Vůči této je i prováděno posouzení časové úspory. Po nasazeni PC jsme zjistili, že se ušetřilo 172 pracovních hodin. Internet jako takový přímou úsporu času při zachování stejné technologie zpracovávání nepřinesl, pouze usnadnil přístup k datům a připravil podmínky ke změně technologie zadávání dat - tj. varianta 4 se zapojením členské základny prostřednictvím internetu. Tato úspora činí 355 hodin proti ručnímu zpracování v organizaci ( dvojnásobek proti nasazení pc) a také šetří čas samotným členům.
  Autor/ři nedal/i souhlas se zveřejnením práce.

 3. Platební karty
  Autor/ři: Alexander Schlossberger
  Rozbor využití platebních karet v praxi a jejich nabídku bankovních subjektů působících v České republice.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz