Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 45. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

9. Strojírenství, hutnictví a doprava

 1. Návrh ekvatoriální montáže pro astrofotografii
  Autor/ři: Ondřej Gejdoš
  Tato práce se zabývá návrhem 3D tištěné ekvatoriální montáže dále se zabývá její vývojem a její výrobou. Jedná se o jednoduše sestavitelnou montáž která je schopna unést objektivy o ohniskové vzdálenosti 600mm a váze vybavení 3kg.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Racionalizace provozu na trati Mariánské Lázně - Karlovy Vary dolní nádraží
  Autor/ři: Robin Singh
  Cílem práce je navržení racionalizačních opatření, která na řešené trati zvýší bezpečnost železniční dopravy, zvýší traťovou rychlost, zkrátí jízdní doby, umožní změnu konceptu jízdního řádu na trati a zatraktivní a zvýší konkurenceschopnost železniční dopravy.
  Text práce ve formátu PDF
 3. CNC plazmová řezačka
  Autor/ři: Ondřej Diviš
  Ve své práci jsem se zabýval návrhem a výrobou CNC plazmového stolu. Cílem mojí práce bylo navrhnout a sestrojit funkční stroj pro plazmové řezání materiálů. V práci jsem provedl rešerši existujících řešení, návrh stolu, včetně výpočtů a simulací výkonnosti, výrobu stroje a následné testování jeho funkčnosti. Výsledkem práce je funkční CNC plazmový stůl s vysokou přesností a spolehlivostí.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz