Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 45. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

18. Informatika

 1. Root Tracker
  Autor/ři: Tadeáš Fryčák
  Tato práce popisuje zhotovení deterministického modelu pro sledování kořenů bez nutnosti rozsáhlých anotací dat, jako je tomu například u konvolučních neuronových sítí. Pro účely této práce jsem vyvinul nezávislé algoritmy počítačového vidění detekující kořeny z obrazu, který je pravidelně snímaný DSLR fotoaparátem, případně skenován skenerem ve velmi vysokém rozlišení. Následně jsem aplikoval vlastní algoritmus, který je schopný automaticky spojovat, sledovat a predikovat jednotlivé kořeny i pro složitější případy, kdy se kořeny kříží, nebo částečně chybí.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Internetová platforma pro vizualizaci aktuální polohy vozů MHD
  Autor/ři: Jan Volhejn, Jakub Kacálek
  Vytvoření platformy pro vizualizaci aktuální polohy vozů MHD, do které se budou moci zapojovat města (a jejich dopravní podniky) z celé ČR.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Interakce s bitcoinovým protokolem
  Autor/ři: Mário Daniel Doskočil
  Práce popisuje základní kryptografické a algoritmické koncepty, které jsou stěžejní pro síť Bitcoin. V druhé části práce jsou tyto informace využity pro tvorbu webových aplikací, interagujících přímo s Bitcoinovým uzlem, či úzce souvisejících s technologiemi Bitcoinu.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz