Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 45. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

12. Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

 1. Desková hra pro studenty strojírenství a výroba figurek různými technologiemi pro deskovou hru
  Autor/ři: Roman Bamhor, Anežka Šmahlíková
  Vytvořit jiný způsob procvičování již probraného učiva na SPŠ strojní Vymyslet hru pro předměty STT, SPS a AnJO Zhotovit kartičky s otázkami, hrací desky, klíče Zamyslet se nad přístupy k učení a ke zdrojům. Vyrobit dvě sady po třiceti figurkách různými metodami výroby: 3D tisk, obrábění na obráběcích strojích, ruční metody výroby. Motivovat ostatní žáky.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Vzdělávací mobilní hra nejen pro zrakově postižené a nevidomé: Malvazinky ve stínu 20. století
  Autor/ři: Henryk Josef Tietjen
  Cílem této středoškolské odborné činnosti je zmapovat současný stav výuky moderních dějin a dějepisu obecně a uvést nejčastěji využívané metody. Dále jsou v teoretické části popsány některé alternativní didaktické metody, které výuku ozvláštní a udělají zajímavější a interaktivnější. Praktická část si klade za cíl vyvinout potencionální didaktickou pomůcku, která odpovídá požadavkům vyplývajících z teoretické části.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Morče v mateřské škole - zásobík aktivit a nápadů pro učitele
  Autor/ři: Barbora Prchlíková
  1. sestavit zásobník aktivit a nápadů pro pedagogy mateřských škol na téma morče 2. představit morče jako možnost modelového organismu v předškolní vzdělávání
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz