Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 43. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

9. strojírenství, hutnictví a doprava

 1. Čtyřnohý robot
  Autor/ři: Jakub Jon
  Práce se zabývá návrhem a konstrukcí čtyřnohého robota poháněného hobby servomotory CLS6336HV. Součástí je návrh matematického modelu robota, výpočet dopředné a inverzní kinematiky, popis použitých komponentů a matematických metod nutných pro tvorbu takého systému. V závěru je popsán i ovládací software, díky kterému je robot rozpohybován. Výsledný systém je otestován v simulaci a následně i na reálném robotu.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Výroba spalovacího motoru Felgiebel a jeho zapalování
  Autor/ři: Daniel Škop
  Vyrobit funkční zážehový spalovací motor včetně zapalování.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Dálkově ovládaný kolový transportér
  Autor/ři: Martin Andrysík
  Tato práce popisuje tvorbu dálkově ovládaného kolového transportéru se sklopnou korbou určeného k převozu převážně zahradního materiálu, odpadu a surovin do hmotnosti 75 kg v kopcovitém terénu. Důležitou podmínkou byla šetrnost k povrchu, aby se mohl transportér pohybovat i po trávníku a nezanechal na něm žádné trvalé stopy. Další klíčovou vlastností bylo dálkové ovládání, aby se obsluha nemusela pohybovat spolu s transportérem.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz