Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 43. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

13. ekonomika a řízení

 1. Analýza dopadu pandemie COVID-19 na spotřebitelské výdaje v amerických okresech
  Autor/ři: Otakar Kořínek
  Tato práce se zabývá dopadem pandemie COVID-19 na spotřebitelské výdaje v amerických okresech. K analýze vývoje výdajů v čase využíváme týdenní data zprostředkována americkými soukromými společnostmi. Okresy dělíme dle jednotlivých demografických a ekonomických faktorů, abychom určily, jaké skupiny obyvatel byly pandemií zasaženy nejvíce. Dále se zabýváme procesem ekonomické obnovy, přičemž se snažíme zjistit s jakým typem opatření byla obnova nejrychlejší. Analýzu zakončujeme rozborem trojice státních politik: uvolnění karanténních opatření, programu stimulových plateb domácnostem a znovuotevření podniků. Snažíme se zjistit, jak tyto politiky podpořili spotřebitelskou poptávku, abychom tak mohli vznést doporučení pro budoucí státní politiku určenou k ukončení ekonomické krize.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Dopady nové Hedvábné stezky na čínsko-africké ekonomické vztahy
  Autor/ři: Michael Procházka
  Analyzovat roli Afriky v projektu nové Hedvábné stezky, zhodnotit dopady tohoto projektu na čínsko-africké ekonomické vztahy. V empirické části práce vyhodnotit, jak dopadá tento projekt na vybrané africké státy (Egypt; Keňa).
  Text práce ve formátu PDF
 3. Ženy v komunální politice
  Autor/ři: Anna Pánková
  Tato práce si klade za cíl prozkoumat překážky, kterým ženy musí čelit při vstupu do komunální politiky a získat tak více informací o společenském fenoménu problematiky nízkého zastoupení žen v politice v ČR.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz