Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 43. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

1. matematika a statistika

 1. Rozšíření derivace pomocí teorie stability
  Autor/ři: Vojtěch Kloud
  Cílem práce je rozšířit standardní operátor derivace do všech nezáporných reálných řádů. Toto rozšíření je založeno na paralelách mezi rekurentními posloupnostmi a jejich odpovídajícími diferenciálními rovnicemi.
  Text práce ve formátu PDF
 2. p-adická čísla
  Autor/ři: Adéla Heroudková
  Prvním cílem mé práce bylo uvést čtenáře do světa p-adických čísel a napsat text, který by byl čitelný i pro středoškolské studenty se zájmem a matematiku. Následně pomocí nabytých znalostí sestavit vlastní důkazy známých matematických tvrzení a tím dokázat, jak moc jsou p-adická čísla užitečná.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Isogenie v kryptografii
  Autor/ři: Zdeněk Pezlar
  Prvotním cílem práce bylo uvést čtenáře se znalostmi vysokoškolského učiva algebry do studia isogenií eliptických křivek. Neméně důležitý sekundární cíl však spočívá v uvedení čtenáře do problematiky hledání post-kvantových kryptografických protokolů a diskuze protokolů založených na isogeniích supersingulárních křivek. Do třetice bylo v plánu vybrané protokoly implementovat, aby si čtenář mohl běh výměn prozkoumat na vlastní pěst.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz