Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 42. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

7. zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství

 1. Metody analýzy DNA pro autentizaci máku setého (Papaver somniferum)
  Autor/ři: Catherine Anne Portway
  Česká republika patří mezi největší producenty máku setého na světě, a s tím si nese i skvělou pověst dobré kvality a chuti. Bohužel tuto pověst poškozují nepoctiví obchodníci, kteří do svých produktů, prodávaných pod etiketou „český modrý mák", přidávají příměsy levnejších odrůd máku z ciziny či mák, který byl původně vypěstován pro zcela jiné účely. Cílem mé práce tudíž bylo navrhnout metodiku analýzy DNA, která by byla schopná rychle a efektivně falzifikáty odhalit, a tím falšování zabránit.
  Text práce ve formátu PDF
 2. P-glykoprotein a rezistence na anthelmintika u Haemonchus contortus (vlasovka slezová)
  Autor/ři: Renáta Šormová
  1. Zjistit rozdíly v expresi osmi známých P-gp genů mezi citlivým, rezistentním a multi-rezistentním kmenem Haemonchus contortus, zvlášť u samic a samců. 2. Stanovit konkrétní P-gp, které by mohly souviset s anthelmintickou rezistencí u Haemonchus contortus.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Výskyt motolice jaterní (Fasciola hepatica) v chovech skotu a malých přežvýkavců na území České republiky
  Autor/ři: Čeněk Motyčka
  Hlavním výstupem práce by měla být aktualizace výskytu motolice jaterní na území ČR a srovnání výsledků se situací v jiných evropských zemích. Dílčí cíle této SOČ jsou: 1) Zpracovat dostupnou odbornou literaturu týkající se motolice jaterní 2) Formou dotazníku zjistit dočasný výskyt motolice jaterní v chovech hospodářských zvířat a celkovou akutnost této problematiky
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz