Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 42. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

18. Informatika

 1. Měj přehled: agregátor zpráv
  Autor/ři: Michal Bravanský
  Práce se zabývá vytvářením zpravodajského systému, který by fungoval zcela automaticky a publikoval důležité zprávy. Kvůli zaměření na mladší generaci byly jako platforma pro jejich distribuci zvoleny sociální sítě. Díky automatizaci a nasazení umělé inteligence by měl být celý tento proces rychlý a objektivní.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Parkovací systém
  Autor/ři: Tomáš Černý
  Cílem projektu bylo navrhnout a implementovat informační systém pro správu komerčních parkovišť, parkovišť supermarketů, obchodních center a podobných míst. Systém je napsán moderními technologiemi a vyžaduje málo obsluhy za pomocí automatického rozpoznávání SPZ díky knihovně OpenALPR a levným Android zažízením. Systém umožňuje vytvářet flexibilní pravidla určující cenu parkování za jednotku času, jednotky času zadarmo a jejich interval platnosti. Také jsou schopna filtrovat vozidla na základě rozpoznané SPZ. Zároveň umožňuje monitorovat stav v reálném čase a číst statistiky. To vše v přehledném uživatelském rozhraní.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 3. Neuronové sítě
  Autor/ři: Jonáš Havelka
  Neuronové sítě se dnes objevují všude, ať už jde o vyhledávání, překládání nebo třeba jen zpracovávání dat. Mnoho programovacích jazyků má své knihovny pro práci s umělou inteligencí, ale právě Kotlin, který je mým oblíbeným programovacím jazykem a který lze použít skoro kdekoliv (webové stránky, servery, mobily), takovou knihovnu postrádá. Proto jsem se rozhodl svoji práci koncipovat jako snahu o implementování takové knihovny.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz