Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 41. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

15. teorie kultury, umění a umělecké tvorby

 1. Byl z rodu dobrého: Alfred Tennyson a jeho dílo v české kultuře 1855–1894
  Autor/ři: Jan Rus
  Představit českou recepci Alfreda Tennysona mezi lety 1855–1894. Zjistit, jaká díla byla překládána, co určovalo jejich výběr. Sepsat dosavadní nálezy překladů, článků a jiných textů vztahujících se k britskému básníkovi. Podat obraz básníka, který (si) vytvářeli jeho překladatelé a autoři článků a hesel k básníkovi se vztahujících. V teoretické části představit život a dílo Alfreda Tennysona.
  Text práce ve formátu PDF
 2. SOUBOR VYBRANÝCH BLATSKÝCH PÍSNÍ A TANCŮ
  Autor/ři: Veronika Moravcová
  Mým dlouhodobým záměrem je obnovit status mateřských škol a jejich učitelů jako nositelů a šiřitelů tradice, zejména v oblastech s hlubokou folklórní tradicí. Cílem práce bylo zpracovat zpěvník ve dvojhlasu blatských tradičních zpěvů a tanců
  Text práce ve formátu PDF
 3. Umělecká výzdoba kostela sv. Jana Křtitele a kaple sv. Anny v Náměšti nad Oslavou
  Autor/ři: Jiří Štefaňák
  Práce se zabývá historií a uměleckou výzdobou kostela sv. Jana Křtitele a špitálu s kaplí sv. Anny v Náměšti nad Oslavou. Práce dále sumarizuje aktuální informace o autorství a za pomocí srovnání s díly autorů z jiných objektů a historických souvislostí aktualizuje jejich autorství a původ. Práce dále porovnává své závěry s informacemi, které poskytuje město a farnost, nebo webové stránky, které se této problematice věnují. Cílem je vytvoření informačního materiálu pro veřejnost, který bude obsahovat aktuální informace o autorství. Účelem tohoto materiálu je přiblížit veřejnosti autory a jejich díla nacházející se v kostele sv. Jana Křtitele, jehož význam bývá často opomíjen.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz