Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 40. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

7. zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství

 1. Encephalitozoon spp. u volně žijících drobných savců - identifikace pomocí nested PCR a genotypizace
  Autor/ři: Lenka Brlicová
  Cílem této navazující práce bylo vyšetřit drobné savce na přítomnost parazita Encephalitozoon spp. metodami nested PCR a genotypizace. Na základě výsledků jsem následně porovnala citlivost nested PCR s metodou single PCR, která byla použita v původní práci.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Jak šlechtit polyploidní rostliny aneb vliv teploty na vznik neredukovaných gamet
  Autor/ři: Alžběta Poštulková
  Neredukované gamety způsobují vznik polyploidních rostlin, které jsou hojně využívány v zemědělství pro šlechtění užitkových plodin. Faktory ovlivňující jejich vznik těchto gamet je proto důležité prozkoumat, pokud je chceme pro šlechtění využít. Cílem mé práce bylo zkoumáním tří různých teplot zjistit, jaký vliv má zvýšená teplota na tvorbu neredukovaných gamet u rostlin. Hlavními otázkami bylo, která ze zkoumaných teplot má největší vliv a po jaké době působení je její vliv nejvýrazněji pozorovatelný. Také mě zajímalo, jestli na tvorbu nereduko-vaných gamet bude mít vliv, zda je rostlina tetraploidní nebo diploidní. Tedy jestli to, že má zvýšenou ploidii způsobuje, že u ní častěji dochází ke vzniku neredukovaných gamet.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Přítomnost genetických příměsí v geneticky nemodifikované sóje a sójových krmivech produkovaných v České republice
  Autor/ři: Matěj Sluka
  Hlavní cíle mé práce jsou: • Seznámit odbornou veřejnost s problematikou výroby NON GMO sóji, jejími možnostmi uplatnění • Upozornit na rizika kontaminace transgeny při zpracování nebo výrobě • Ukázat ekonomickou nevýhodnost NON GMO sóji oproti geneticky modifikované sóje • Zjištění nejčastějších transgenů v deklarované geneticky čisté sóje • Vyvrátit všeobecný názor, že geneticky modifikované plodiny jsou ve všech ohledech negativní
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz