Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 40. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

13. ekonomika a řízení

 1. Nepodmíněný základní příjem v České republice
  Autor/ři: Matěj Sainer
  Možnosti aplikace koncepce nepodmíněného základního příjmu v podmínkách České republiky.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Problematika státních bailoutů
  Autor/ři: Alexandr Pisani
  Seznámit čtenáře s ekonomickými pojmy a událostmi, které jsou pro bailout relevantní, a poskytnout jim nový pohled na věc, aby mohli na zkoumanou problematiku nahlédnout z jiné perspektivy. Zkoumat postupy americké vlády a dopady, které poskytnutí státního bailoutu vytvořilo. Předložit možná řešení.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Kryptoměny a Bitcoin
  Autor/ři: Maxim Kipila, Karel Jirgl
  Zjistit co nejvíce objektivních informací o projektu Bitcoin - o jeho autorovi, technické stránce. srovnat kryptoměny s běžnými penězmi. Po prostudování zdrojů vyjádřit náš vlastní názor na budoucí vývoj tohoto finančního sektoru. Zjistit, co stojí za vychylováním kurzů kryptoměn a kdo nebo co jeho cenu tedy určuje. Vyjádřit náš názor na to, zda je bitcoin opravdu spekulativní bublinou, jak je i dnes v médiích masově prezentován.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz