Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 40. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

12. tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

 1. Výukový set na téma jedovaté rostliny u nás
  Autor/ři: Veronika Babyrádová
  Chtěla jsem především vytvořit nový výukový set na téma jedovaté rostliny. Zahrnuje výukovou brožuru i s několika pracovními listy, pexeso a deskovou hru. Snažila jsem se o univerzálnost výukového setu a co největší spektrum využití. Ve výukové brožuře jsou uvedeny jak základní, tak i pokročilé informace o 50 jedovatých rostlinách, které u nás rostou. Výukový set je tedy možné využívat na druhém stupni základních škol, ale i v seminářích biologie na gymnáziích. Vše jsem vytvářela s ohledem na výukovou metodu zvanou kritické myšlení, kterou jsem se inspirovala. Snažila jsem se také o mezipředmětové propojení biologie a jiných předmětů. Dalším mým cílem bylo i ověření výskytu jedovatých látek v tisu červeném (Taxus baccata) pomocí chemické analýzy.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Výroba a realizace didaktické hry pro rozvoj matematických schopností
  Autor/ři: Jana Kráčmarová
  Vytvořit předlohu didaktické pomůcky pro výuku práce se dřevem, v průběhu které si děti si osvojí jednoduché pracovní operace a vyzkouší své technické dovednosti. Zvolit pracovní postupy a činnosti, které jsou schopny zvládnout děti různých věkových kategorií MŠ a ZŠ (první a druhý stupeň) s důrazem na dodržení bezpečnosti práce. Popsat využití vytvořené didaktické pomůcky ke hře, která rozvíjí matematické představy.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Modely hub
  Autor/ři: Tomáš Benčík
  Práce SOČ se zabývá vytvořením modelů hub, které budou sloužit jako učební pomůcka pro rokycanské gymnázium.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz