Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 39. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

 1. Vodní displej
  Autor/ři: Tomáš Nekut
  Cílem práce bylo vyrobit funkční vodní displej – zařízení, které zobrazuje ve vzduchu obrazce z padajících kapek vody, a to nejprve navrhnou zařízení, vyrobit ho a nakonec doplnit řídícím softwarem. Hlavním požadavkem bylo, aby bylo zařízení jednoduché a levné na výrobu, na rozdíl od podobných profesionálně vyráběných zařízení. Proto se práce zabývá i konstrukcí vlastních vodních ventilů, které velice ovlivňují výslednou cenu zařízení.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Procesorem řízený napájecí zdroj
  Autor/ři: Pavel Šafář
  Cílem této práce je vytvořit napájecí laboratorní zdroj, který bude splňovat základní požadavky pro běžné použití v slaboproudé dílně a pohodlnou obsluhu. Ve velké části použití je dostatečný rozsah výstupního napětí 1-25 V a proud do 5 A. Velmi důležité ale je, aby zdroj měl možnost omezení maximálního proudu a nepoškodil se zkratem na výstupu. Dalšími požadavky jsou výstupy s běžně používanými pevnými napětími nezávislé na hlavním nastavitelném výstupu, přehledný čelní panel s dobře viditelnými hodnotami a také samozřejmě co nejvyšší účinnost zejména kvůli zmenšení chladiče.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 3. Kultivační komora
  Autor/ři: Radim Tauber
  Záměrem práce bylo Vytvořit prototip jednoduchého levného a především málo rozměrného kultivačního zařízení které by vyžadovalo minimální přítomnost člověka. Druhým cíle bylo aby se kultivace v zaříení dala provádět i na minimálně sterilnách pracovištích. Možné uplatnění je zde ve víuce, dlouhodobém výzkumu tkání, i v syntetizování organických produktů
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz