Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 38. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

9. strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design

 1. Jednostupňová planetová převodovka
  Autor/ři: Petr Fabík
  V tomto projektu je řešena problematika poškození jednostupňové planetové převodovky, která se používá v lisu na slámu na kulaté balíky. Nejdříve musí být analyzovány závady na poškozené planetové převodovce. Nová převodová skříň musí mít shodné připojovací rozměry s originálními díly. Nesmí dojít k úpravám na samotném stroji, nebo hydromotoru. Musí zůstat zachovaná možnost zpětné záměny za originální převodovku. Výpočty nové převodové skříně musí být dimenzovány tak, aby u samotného výrobku nedocházelo ke stejným závadám jako u staré převodové skříně. Důležité je i ekonomické hledisko, to znamená, aby byl nový výrobek pro konečného spotřebitele i finančně zajímavý.
  Autor/ři nedal/i souhlas se zveřejnením práce.

 2. Automatické skladovací CNC zařízení
  Autor/ři: Vojtěch Nydrle, Filip Jermann, Radomír Joneš
  Naše práce se věnuje problému vylepšení skladování drobných předmětů. Cílem práce je navrhnout zařízení, které by zrychlilo vyhledávání ve skladu a zmenšilo možnost výskytu lidské chyby. Vyrobit funkční vzorek zařízení a zhodnotit finanční a časovou náročnost s jinou variantou skladování. Zařízení je určeno především pro specializované prodejny se zbožím menších rozměrů (např.: elektronické součástky, spojovací materiál), firmy vyrábějící v kusové výrobě, nebo i pro domácnost (např.: dílna, šití).
  Text práce ve formátu PDF
 3. Špalíkovač - drtič větví za traktor
  Autor/ři: Lukáš Lysáček
  Záměrem ročníkové práce bylo vytvoření špalíkovače za traktor, který bude splňovat několik funkcí. Nejenom, že má být výkonnější než běžně prodávané špalíkovače, ale i jednodušší na obsluhu, manipulaci, údržbu a především bude levnější než podobné výrobky na trhu. Rovněž jsem měl za cíl naučit se lépe pracovat s grafickým programem Inventor Professional, jehož základy máme ve škole.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz