Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 38. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

6. zdravotnictví

 1. Obtížně léčitelné astma
  Autor/ři: Tereza Kačerová
  Předkládaná práce je orientována do oblasti medicinální diagnostiky a jejím cílem bylo provést fenotypizaci obstrukčních plicních onemocnění z oblasti bronchiálního astmatu na základě detekce a kvantifikace biomarkerů v kondenzátu vydechovaného vzduchu. Primárním cílem bylo tímto molekulárně diagnostickým přístupem prověřit skupinu OLA pacientů, kteří nereagují adekvátně na podávanou antiastmatickou farmakoterapii.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Biologická aktivita extraktů z květů levandule úzkolisté (Lavandula angustifolia Mill.)
  Autor/ři: Tomáš Heger
  Cíle práce: 1) Porovnat složení levandulové silice získané z květů v roce 2014 a 2015 2) Stanovit ideální koncentraci drogy při extrahování 3) Zjistit, které z rozpouštědel poskytne nejúčinnější extrakt 4) Změřit hodnoty IC50 pro jednotlivé extrakty na nádorových buněčných liniích a fibroblastech 5) Provést měření aktivity sodno-draselné pumpy za přítomnosti extraktů
  Text práce ve formátu PDF
 3. Korelace míry exprese genu FCRN s účinností přenosu protilátek IgG přes placentu
  Autor/ři: Eliška Freibergerová
  Cílem práce bylo stanovení korelace míry exprese genu FCRN v pupečníkové krvi a placentární tkáni s gradientem koncentrace IgG v pupečníkové a mateřské krvi.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz