Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 37. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

15. teorie kultury, umění a umělecké tvorby

 1. John Lennon - levicový intelektuál
  Autor/ři: Arian Ebrahimi
  Tato práce se zabývá levicovými názory Johna Lennona; cílem práce je vytvořit ucelený portrét Johna Lennona, jakožto levicového intelektuála druhé poloviny 20. století a popsat jeho vztah k levicovému hnutí, komunismu, socialismu a státům Východního bloku. Práce obsahuje stručný životopis Johna Lennona, dále analýzu jeho života včetně doby a prostředí, ve kterém žil a které napomohlo k vytváření jeho levicových názorů, jejichž vývoj je též popsán. Práce dále rozebírá texty čtyř vybraných písní a rozhovorů, které obsahují Lennonovy levicové názory; popsány jsou i další levicové politické aktivity. Poslední část práce se věnuje vztahu Johna Lennona a socialistického Československa.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Agatha Christie- život a korespondence
  Autor/ři: Martin Doucha
  Přiblížit Agathu Christie na základě knižně zpracovaných životopisů a hlavně neznámé korespondence s Olgou Simonovou.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Batežo Ka Mikilu
  Autor/ři: Tereza Matulová
  Cíl práce je změnit vnímání a přístup obyvatel Zastávky k jejich obci. Umělecká tvorba v obci. Samotná práce SOČ má inspirovat lidi, kteří nejsou spokojeni se svým okolím, aby se samy pokusili něco změnit.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz