Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 36. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

2. fyzika

 1. Odporová pec
  Autor/ři: Jan Bayer
  Zkonstruovat odporovou pec, použitelnou k tavení barevných kovů a jejich eutektických slitin.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Použití autonomních robotických dalekohledů v moderní astrofyzice a následné zpracování napozorovaných dat
  Autor/ři: Ondřej Theiner
  Práce vznikla v průběhu mé stáže na Astronomickém ústavu Akademie Věd České Republiky, v.v.i. Cílem práce bylo zautomatizování procesu vyhodnocení astronomických snímků, pořízených CCD kamerou na autonomním robotickém dalekohledu. Za tímto účelem jsem využil propojení mého vlastního programu napsaného v Javě, který jsem nazval AstroFoto, databáze MySQL a freewarového programu MuniWin. Díky tomu jsem schopen vykreslovat světelné křivky vybraných objektů, napozorovaných během dlouhých pozorovacích řad a to s minimálním podílem zásahu obsluhy. Zároveň tato práce popisuje standardní metody vyhodnocení astronomických snímků.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 3. Řídce vzorkovaná data a jejich zpracování ve spektroskopii nukleární magnetické rezonance
  Autor/ři: Benedikt Peťko
  Řídké vzorkování je používáno za účelem redukce času měření spektrometrem z důvodů chemické nestability některých látek a finanční úspory. Záměrem práce bylo najít optimální schéma hustoty řídce vzorkovaných dat vzhledem k rozlišení, citlivosti a celkové kvalitě spektra v závislosti na hustotě zachovaných bodů.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz