Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 36. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

12. tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

 1. S dětmi do světa včel
  Autor/ři: Nikola Staňková
  Podpořit projektové vzdělávání na ZŠ a seznámit žáky prvního stupně ZŠ zábavnou formou, tedy pomocí různých aktivit s životem včel a jejich významem pro člověka a přírodu. Podporovat u žáků vytváření hezkého vztahu ke včelám tak, aby se u některých z nich včelařství stalo koníčkem.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Hrajeme si s fyzikou - propedeutika přírodovědného vzdělávání pro 1. stupeň ZŠ
  Autor/ři: Barbora Šádková
  Cílem práce bylo vytvořit program pro propedeutiku přírodovědného vzdělávání na základních školách. Program je určen pro vychovatele a učitele na prvních stupních základních škol a obsahuje šest fyzikálních témat pro šest schůzek pro děti na 1. stupni základní školy. Každé téma nabízí sérii pokusů, včetně uvedených pomůcek, postupů, vysvětlení i pedagogických poznámek. Všechna témata jsou vypracována s ohledem na didaktickou a pedagogickou teorii a vyzkoušeny autorkou na jejím kroužku „Hrajeme si s fyzikou“.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Lučba světelná
  Autor/ři: Pavel Měrka
  Popularizace chemie a ostatních přírodních věd. Tvorba nových chemických experimentů. Mezipředmětové vztahy. Inovativní výuka chemie. Návaznost na současný vývoj a výzkum v chemii.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

soc.cz