Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 36. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

1. matematika a statistika

 1. Banachův-Tarského paradox
  Autor/ři: Ondřej Kincl
  Vlastními slovy shrnout důkaz paradoxu tak, aby byl přístupný jako studijní materiál pro zájemce o matematiku na středních školách.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Geometrie čtyřúhelníka
  Autor/ři: Anh Dung Le
  práce se zaměřuje na olympiádní geometrii, seznámí čtenáře se spirální podobností, mocností bodu ke kružnici ,kruhovou inverzí a řešením jednoho otevřeného problému z rekreační geometrie (http://www.artofproblemsolving.com/Forum/viewtopic.php?f=47&t=488044&p=2734635&hilit=euler+poncelet#p2734635)
  Text práce ve formátu PDF
 3. I 20 bez SETu
  Autor/ři: Magdaléna Tydrichová
  Hlavním cílem práce bylo najít maximální počet karet, mezi nimiž není SET (tento problém je ekvivalentní problému, kdy ve čtyřrozměrné krychli o délce strany 3 body hledáme největší možnou množinu bodů, které jsou po třech nekolineární). Dalším z cílů bylo popsat základní kombinatoriku hry a pokusit se o její zobecnění v n-rozměrném prostoru. Na základě toho bylo pak možné vymyslet vlastní herní varianty. Kromě toho jsem se pokusila popsat optimální herní strategii, v neposlední řadě bylo mým cílem přiblížit veřejnosti tuto ne příliš známou hru.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz