Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 35. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

9. strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design

 1. YuniControl - univerzální ovládací pult
  Autor/ři: Jaroslav Páral
  Cílem této práce je vytvořit univerzální dálkový ovládací pult, na kterém se dají rozmístit různá ovládací zařízení, od čtyřsměrných pákových ovladačů, tlačítek, přepínačů až po letecké joysticky.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Dynamické řízení průjezdu dopravním omezením
  Autor/ři: Zdeněk Bouša
  Stav dálniční sítě a rychlostních komunikací stále častěji vyžaduje rozsáhle opravy a rekonstrukce a s tím je spojeno omezení dopravy, při kterém dochází k častým dopravním kongescím. Cílem práce je navržení efektivního a dynamického řízení dopravního proudu za pomoci telematických systémů tak, aby se snížila doba nutná k průjezdu přes dopravní omezení a minimalizovalo se riziko zastavení dopravního proudu. Pomocí algoritmu je docíleno optimálního rozložení nejvyšší povolené rychlosti v úseku před dopravním omezením tak, aby se zabránilo dopravní kongesci, případně aby došlo k její eliminaci a rozpuštění.
  Autor/ři nedal/i souhlas se zveřejnením práce.

 3. Elektrické vozítko „E-TRIKE“
  Autor/ři: Tomáš Voříšek, Jan Stehlík
  Sestrojit vozítko na elektropohon pro ekologičtější dopravu.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz