Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 35. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

14. pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času

 1. Herní novinařina a provoz webové stránky o počítacových hrách v praxi
  Autor/ři: Viet Tran
  Cílem práce bylo zaměřit se na počítačové hry z pohledu novináře a rozebrat, jak by měl fungovat herní web. Toho se snažím docílit tím, že vysvětluji metodiku vedení redakce, zabývám se nejvhodnějšími formami reklam a zisků, zaměřuji se na metodiku psaní jednotlivých rubrik a vypichuji největší a nejčastější chyby začínajících pisálků.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Hudební psychologie
  Autor/ři: Lada Zadranská
  Cílem bylo porovnat vnímání autorky a respondentů společně s tabulkou faktorů hudby a emocionálních výrazů Gabrielssona a Lindströma
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 3. Vztah východní meditace a západní psychologie
  Autor/ři: Markéta Dohnalová
  Práce řeší problematiku východní meditace v západním světě, zejména v souvislosti s psychologií. V teoretické části představuje souhrn nejdůležitějších informací o meditaci, jejích účincích a výzkumu. Největší pozornost je věnována psychologickému vysvětlení meditace a vzájemného vztahu psychologie a východní meditace. V praktické části jsou zpracovány rozhovory s dlouhodobě meditujícími o jejich zkušenosti s účinky meditace a je představen nový pohled na potenciální využití meditace v psychoterapii.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz