Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 34. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

12. tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

 1. Orchideje NPR Čertoryje
  Autor/ři: Jakub Tomšej, Jakub Vojtíšek
  Účelem naší práce je sestavení učební pomůcky v podobě terénního cvičení do předmětu biologie, díky níž se vyučování stane zábavnějším a pestřejším. Terénní cvičení totiž žákům podává informace interaktivnější formou než obyčejná vyučovací hodina. Mezi žáky dochází ke spolupráci a utužování kolektivu třídy, což by mělo být i součástí standardních výukových hodin, ale ty většinou postrádají praktickou část. Díky exkurzím a terénním cvičením dochází k rozvoji klíčových kompetencí žáků.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Řezy těles
  Autor/ři: Lenka Janišová
  Cílem práce je doplnit, popř. rozšířit středoškolské učivo. Zaměřeno především na zlepšení představivosti, která je nezbytná pro řešení problematiky.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 3. Model asynchronního motoru a model indukční pece (výukové přípravky pro podporu výuky tématu Magnetická pole)
  Autor/ři: Vojtěch Doležel, Martin Hamáček
  Tuto práci jsme vytvářeli se záměrem zjednodušit výuku fyziky v oblasti elektromagnetického pole a elektromagnetického točivého pole. Cílem bylo vytvořit přípravek díky kterému studenti pochopí základní principy této problematiky.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz