Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 31. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

12. tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

 1. 200 Efektních pokusů pro chemii základních a středních škol i víceletých gymnázií
  Autor/ři: Petr Ferczádi
  Jedná se o práci, která má vyučujícím chemie na základních a středních školách pomoci v předvádění efektních, ale nebezpečných pokusů, které jsou z důvodů bezpečnostních a ekonomických na školách zakázány. Vlastnosti nebezpečných látek a sloučenin jsou předváděny formou velice poutavých pokusů, které zaujmou i nejnáročnějšího chemika. Je dobré pokus alespoň promítnout, než neukázat vůbec žádný a v dnešní době moderní techniky to platí dvojnásobně.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Elektronika brzd ABS
  Autor/ři: Václav Bureš, Martin Šimek
  Cílem této práce je vytvoření didaktické pomůcky, která pojednává o elektronickém systému brzd ABS, který je nedílnou součástí bezpečnostní stránky vozidla.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 3. Konstrukce fotometru pro školskou praxi
  Autor/ři: Bořivoj Zamazal
  Tato Středoškolská Odborná činnost byla vytvořena s cílem dát možnost školám či jiným zařízením mít fotometr, který by byl finančně dodstupný a relativně snadný na zhotovení. Toto zařízení je použítelné v laboratorních cvičeních, přírodovědeckých kroužcích, projektových dnech atd. Hlavními požadavky byly jednoduchost, opakovatelná konstrukce, univerzálnost a možnost o rozšíření dalšími funkcemi.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz