Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 31. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

 1. Kybernetické vozítko
  Autor/ři: Monika Svědirohová
  Navrhnout a naprogramovat inteligentní kybernetické vozítko. Kybernetické vozítko bude řízeno dálkově přes bluetooth a je vyžadována i částečná autonomie pomocí řady čidel.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Elektromagnetický pulsní urychlovač feromagnetických projektilů
  Autor/ři: Radim Laga
  Navrhnutí modifikací pro zvýšení účinnosti cívkového urychlovače, vyzkoušení různých materiálů projektilů. Vytvoření praktického modelu pro demonstraci této technologie. Jako budoucí využití této technologie je náhrada tankových kanonů, popř. jako děla na bitevní křižníky. Možné využití lze nalézt také pro sestřelování satelitů na oběžné dráze nebo pro rozbíjení meteoritů.
  Autor/ři nedal/i souhlas se zveřejnením práce.

 3. Konstrukce mobilního robota schopného pohybu ve venkovním prostředí
  Autor/ři: Adam Heinrich
  Práce popisuje konstrukci mobilního robota pro pohyb ve venkovním prostředí a pohyb po předem zadané trase, postaveného na podvozku závodního RC auta a žízeného poměrně výkonným počítačem s operačním systémem Linux. Řídící počítač umožňuje jak dálkové řízení pomocí rozhraní WLAN, tak i zpracování algoritmů pro autonomní chování.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz