Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 29. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

7. zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství

 1. Vliv vybraných látek na závojenku podtrnku (Entoloma clypeatum)
  Autor/ři: Zuzana Egertová
  Závojenka podtrnka je poměrně tolerantní k obsahu NaCl v prostředí, což pravděpodobně umožňuje její růst blízko solených silnic. Je citlivá na pH. Zřejmě není schopna chránit růžotvaré dřeviny před patogenní bakterií Agrobacterium. Výrazně se liší účinky fungicidů. Nepotvrdila se přítomnost z.podtrnky v koříncích růžotvarých dřevin. Bylo sestaveno chemicky definované médium.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Biologická ochrana proti hlízence obecné na slunečnici roční
  Autor/ři: Michela Škeříková
  Vzhledem k nestálosti počasí, jsou výsledky mezi jednotlivými ročníky značně rozkolísané. Bylo prokázáno, že Contans WG má srovnatelnou účinnost s fungicidem. Contans WG v obou letech příznivě ovlivňoval výnos nažek a počet napadených rostlin na poli. Velmi vhodná se jeví kombinace biologické a fungicidní ochrany.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Endoparazité koní
  Autor/ři: Zdeňka Blahová
  Celkový počet vzorků 75, z toho 46 pozitivních (40 strongylidé, 6 strongylidé + tasemnice) a 29 negativních; míra invaze strongylidy: mírná 32%, střední 30% a silná 38%; nejvyšší výskyt parazitů byl sledován v letním období, v podzimním a zimním byl nižší výskyt parazitů.
  Text práce ve formátu PDF

soc.cz