Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým
tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude
Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště
u větších souborů trvat dlouho.
Archiv prací pro 34. ročník SOČ
3. chemie
-
Stanovení dusitanů a dusičnanů v pitné vodě pomocí kapilární elektroforézy
Autor/ři: Eva Martínková
Cílem práce bylo otestovat tehdy nově vyvinutou elektroforetickou metodu na její použitelnost pro stanovení iontů dusíku ve vodě a následné vyvinout metodu použitelnou pro toto stanovení
-
Fluorescenční vlastnosti chelirubinu v interakci s DNA
Autor/ři: Martin Palkovský
Cílem práce bylo prozkoumat fluorescenční vlastnosti chelirubinu v interakci s různými strukturami DNA a popsat změny fluorescenčních spekter v závislosti na druhu použité DNA.
Dalším cílem práce bylo určit limity detekce takto vzniklých komplexních sloučenin a v poslední řadě prostudovat strukturu těchto komplexů metodou Jobovy titrace a určit tak stechiometrický poměr mezi ligandem (alkaloidem) a DNA.
-
Predikce pKa pro nově navržené molekuly léků
Autor/ři: Roman Beránek
Predikce hodnot disociačních konstant pro dosud nesyntetizované molekuly je oblastí, která má velký význam pro farmaceutický průmysl. Velmi slibnou metodikou pro predikci pKa je aplikace QSPR modelů využívajících jako deskriptory parciální atomové náboje. Hodnoty nábojů je nutno vypočítat na základě 3D struktur molekul, přičemž tyto struktury lze generovat a optimalizovat různými metodami a softwarovými nástroji. Kvalita vygenerovaných struktur je klíčovým faktorem ovlivňujícím přesnost predikce pKa.